Yüz Dolgusu

Yüz Dolgusunun Estetik Açıdan Önemi

İnsanların, sağlığı kadar dış görünüşü de önemlidir. Dış görünüşün kusursuz olması, insanların kendini huzurlu ve mutlu hissetmesini sağlarken, özgüven açısından da katkı sağlar. Özellikle yüz güzelliğinin insan psikolojisindeki önemi fazladır. İnsanlar, yüzlerinin güzelliğini ön planda tutmaktadır. Yüz güzelliği özellikle kadınlar için oldukça önemlidir. Genç görünüm sağlamak ve yüzdeki belli başlı sorunları çözmek için yüz dolgusu uygulanmaktadır. Günümüzde, yüz görünümü ve cilt güzelliğine önem veren erkeklerin sayısı da artmaktadır. Genç veya yaşlı her cinse uygulanabilecek yüz dolgusu ile kusursuz ve genç bir görünüm elde etmek için yapılan estetik uygulamalar kişilerin mutluluğunu da sağlamaktadır.

Yüz dolgusu; dolgu maddesi deri altına enjekte edilerek, ciltteki sorunlar çözülür. Yüz dolgusu estetiği; kırışıklıkların giderilmesinde, cilt sarkması sorununun çözülmesinde, çeşitli yara izlerini ve çukurlukları gidermede ve yanaklarda sarkma problemini çözmede oldukça etkili bir yöntemdir. Bu uygulama, insanların genç görünmesini sağlayarak, yüzdeki yorgunluk belirtilerini silmede faydalıdır. Zamanla cildin yıpranması sonucunda, elastik ve kollajen liflerin yapısının değişmesi, hyalüronik asitte azalma sonucunda meydana gelen sorunların giderilmesini sağlamaktadır. Yüzde; göz, ağız çevresi, çene, boyun ve burun bölgelerinde kırışıklıklar oluşur. Bu bölgelere uygulan yüz dolgusu ile kırışıklıklar yok edilirken, sarkma sorunları da giderilebilmektedir.

Yüz dolgusu sarkma, kırışıklık, yara ve çukur bölgelerine uygulandığında, dolgu maddesi cilt altında dolgunluk yaparak sorunları giderir. Ayrıca cildin nem oranının çoğalmasına etki eden bu uygulama, ciltte kuruma sorununu da önlemektedir.

Yüz dolgusu uygulanacak sağlık kurumu ve uygulamayı yapacak uzman hakkında gerekli araştırmalar yapılmalıdır. Yüz dolgusu estetik uzman desteği ile doğru teknikler kullanılmadan, sağlıksız koşullarda uygulandığında sağlık sorunları teşkil edebilmektedir.

Yüz dolgusu uygulamasında uygulama yapılacak madde cilt altına enjekte edilmektedir. Yüz dolgusu işlemi, yaklaşık 20- 30 dakika sürmektedir. Uygulamanın hemen ardından, ciltte meydana gelen olumlu değişiklikler fark edilmektedir. Yüz dolgusunun yapıldığı gün boyunca, cilde herhangi bir krem veya makyaj malzemesi uygulanmamalıdır. Yüz dolgusunun etkisi 8- 10 ay kadardır. Bu süre sonunda uygulama tekrar yapılabilmektedir.

You can vote

Online Randevu Formu
Randevu için lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz
Mesaj Gönder
Sizi arayıp detaylı bilgi vermemizi istermisiniz ?
İsminiz Soyadınız
Telefon Numaranız
Bilgi almak istediğiniz tedavi
GÖNDER
CONTACT
US
YOUR
NAME
YOUR
EMAIL
YOUR
PHONE
YOUR
MESSAGE
SEND MESSAGE