Fue Saç Ekimi

FUE (Folicular Unite Transplantation) Saç Ekim Yöntemi
Günümüzde en yaygın olarak kullanılan Saç ekimi tekniği FUE tekniğidir denilse yanlış olmaz. Saç ekimi konusunda Dünya’da öncü olan ülkemiz de uzun yıllardır başarı ile kullanılmaktadır.
Fue tekniği uygulamasında, öncelikle saç köklerin alınacağı iki kulak arası olan donör alana lokal anestezi uygulanarak uyuşması sağlandıktan sonra acısız ve ağrısız olarak saç kökleri minik dokuyla birlikte alınır. Saç telinizin kalınlığına göre kullanılan uçlar değişebilmektedir. Bu ölçüler (0,6 – 0,9 mm) arasındadır.
Ardından ön hat çizgisi kişinin kendisi ve konusunda uzman arkadaşlarımızın fikir alışverişi sonucu belirlenir ve çizilir.
Sonrasında kanal açma işlemi yapılır. Yine lokal anestezi sayesinde kişi (anestezi iğnesinin dışında) hiçbir acı hissetmez.

Günümüzde ağrısız anestezi yöntemi olan Comfort-in adıyla sunulan yöntem ile de uygulama yapılabilmektedir. Bu yöntemde uygulama mantığı, iğne yerine basınç ile deri altına püskürtülen anestezi sıvısı bölgesel uyuşma sağlamaktır. Hem iğne acısından sizi kurtarır hem de iğneye göre daha geniş bir alana ilacı yaymayı sağlar.
Ancak bu yöntem için paket fiyatlarına bir ücret eklenmesi söz konusudur!


Tek operasyon ile aynı gün içerisinde ayıracağınız ortalama 4 – 8 saat arasında bir zamanda yeni görünümünüze kavuşursunuz. Böylece sizi iş ve sosyal hayatınızdan alıkoymaz.
Operasyon sonrası mikrop kapması riskine karşı 7 günlük bir dinlenme süresi tavsiye etmekteyiz. Ancak çalışma alanınız temiz ve korunaklı ise saç ekimi operasyonunun ertesi günü bile işinize dönebilirsiniz. FUE tekniği ile yapılan saç ekimi operasyonu sonrası kafada şişlik, gözlerde morluk ya da ağrı, kanama gibi durumlar oluşmaz.
Tüm diğer saç ekimi yöntemlerinde olduğu gibi yeni ve eski saçlarınızı dolayısı ile yeni imajınızı korumak size düşüyor.
Kişiler isterlerse aynı gün evlerine uğurlanabilirler, ancak biz operasyonun ertesi gün yapılan ilk yıkama işlemini yine hastane ortamında ekibimiz tarafından yapılmasını öneriyoruz.

Devam eden günlerde kendilerine detaylıca anlatılan ilk yıkamadaki sıra ile 10 ila 12 günlük bir yıkama programını kişiler evlerinde yaparak tamamlayabilmektedirler.

You can vote

Online Randevu Formu
Randevu için lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz
Mesaj Gönder
Sizi arayıp detaylı bilgi vermemizi istermisiniz ?
İsminiz Soyadınız
Telefon Numaranız
Bilgi almak istediğiniz tedavi
GÖNDER
CONTACT
US
YOUR
NAME
YOUR
EMAIL
YOUR
PHONE
YOUR
MESSAGE
SEND MESSAGE