Dudak Dolgusu

Dolgu Uygulaması Nedir ?

Dolgu uygulamaları yerinde ve deneyimli ellerde yapıldığında son derece iyi sonuçları sağlamaktadır. Dolgu uygulamasında amaç: derin olukların altının doldurularakdaha az belirgin hale gelmelerini sağlamak ya da belirgin olması istenilen alanları (dudaklar ve elmecık kemikleri gibi) şişirmektir.
Dolgu amacıyla iki ayrı madde kullanılabilir.İlki hazır preparatlar şeklinde bulunan hyaluronik asit, kollajen ya da hidroksiapatit içerikli ürünlerdir. Bu ürünler içeriğine göre 6 – 24 ay arasında etkinlik sağlar. İşlem son derece basit ve kısa sürede gerçekleştirilir. Etki, uygulamadan hemen sonra ortaya çıkar. İlk birkaç gün hafif ödem ve kızarıklık olabilir. Uygulama yapılan alanların 1 hafta süreyle ovuşturulmaması, sauna ve hamam gibi aşırı sıcak ortamlardan uzak durulması gerekir.
Dolgu uygulamalarında dolgu maddesi cilt altına eşit verilmediği takdirde, top top ele gelen kitleler oluşturabilir. Ya da nadiren enjeksiyonu yapılan maddeye karşı reaksiyon gelişerek granülomlar oluşabilir.

Dolgu Uygulaması Nerelere Yapılabilir ?

Dolgu maddeleri :
– her iki burun kenarından ağız kenarına uzanannazolabial olukların doldurulması,
– elmacık kemiklerinin daha belirgin hale getirilerek, yüzün ters üçgen kalıba uydurulması,
– dudakların kalınlaştırılması ve kenarlarının belirginleştirilmesi
– yüzdeki travmatik çöküntülerin giderilmesi amacıyla kullanılabilir.

Tüm dolgu işlemleri lokal anestezi altında rahatlıkla yapılabilir. Uygulama sonrası 1 hafta civarında şişlik ve kızarıklık oluşabilir.

DUDAK DOLGUSUNUN ESTETİK AÇISINDAN ÖNEMİ

İnsan sağlığı, yaşamın olmazsa olmaz önemli bir unsurudur. İnsanların hayatında sağlık kadar önemli bir diğer konu da, insan bedeninin görünüşü ile ilgili detaylardır. Özellikle kadınlar için, sağlıktan ayrı tutulamayacak bir unsur olan görselliğe verilen önem giderek artmaktadır. Tıp dünyasında yaşanan ilerlemelerle günümüzde çok farklı güzelleşme yöntemleri uygulanmaktadır. Cilt bakımı, saç bakımı, aromaterapi, masaj, sauna vb. uygulamalarının yanı sıra estetik operasyonlar da artık yaşamın bir parçası haline gelmektedir.

Zaman geçtikçe, yüzde belli başlı deformasyonlar görülmektedir. Kırışıklıklar, ciltte sarkma gibi problemler kişinin öz güvenini sarsarken, mutsuzluğa sebep olmaktadır. Yüzde yaşanan diğer bir problem de dudakların yapısının inceliğidir. Kadınların yüzlerinde en çok önem verdikleri kısım dudaklardır. Birçok kadın dudaklarının dolgun ve belirgin olmasını istemektedir. Dudakların daha çekici ve dolgun olması için artık kolaylıkla dudak dolgusu uygulaması yapılmaktadır. Dudak dolgusu, dudakların ince yapısını istenilen forma ulaştırırken bireylerin daha genç göstermesini sağladığı da gerçektir. Dudak dolgusu işleminde “hyalüronik” adı verilen asit temelli bir dolgu maddesi kullanılmaktadır. Dudak dolgusu işleminde uygulanan teknikler, günden güne ilerleme göstererek kolaylaşmıştır. Bu ilerlemiş tekniklerle oldukça başarılı uygulamalar yapılmaktadır.

Dudak dolgusu, üst dudağın orta kısmındaki bölüm ile yine alt dudağın orta kısmındaki dudak kalbi bölümüne uygulanır. Uygulama tekniği yapılırken dudak kenarlarına yapılan kontur işlemi sayesinde oldukça başarılı, güzel görünümlü dudaklara ulaşmak kolaylaşmıştır. Hyalüronik baslı dolu maddeleri, sudaki molekülleri bağlama sonucunda etki ettiklerinden, dudakların nemli olmasını sağlayacak bir etki de bırakmaktadır. Dudak dolgusu işleminin süresi de oldukça kısadır. Sadece 10- 15 dakika süren işlem sonucunda, dudaklara ince enjektörlerle hyalüronik temelli dolgu maddesi uygulanarak işlem tamamlanmaktadır. Dudak dolgusunu sağlıklı kullanma süresi 4- 6 aydır.

Bu süreç sonunda tekrar uygulama yapmak mümkün olacaktır. Dudak dolgusu uygulaması yapıldıktan sonra 2 saat süreyle bir şey yiyip içmemek gerekir. Dudaklara dolgu yapıldığı gün hiçbir şekilde ruj veya krem sürmemek gerekmektedir. İşlemin başarılı olması için uygulamayı yapacak uzman ve uygulamanın yapılacağı kurum araştırılmalıdır.

You can vote

Online Randevu Formu
Randevu için lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz
Mesaj Gönder
Sizi arayıp detaylı bilgi vermemizi istermisiniz ?
İsminiz Soyadınız
Telefon Numaranız
Bilgi almak istediğiniz tedavi
GÖNDER
CONTACT
US
YOUR
NAME
YOUR
EMAIL
YOUR
PHONE
YOUR
MESSAGE
SEND MESSAGE