Ameliyatsız Yüz Germe

Ameliyatsız Yüz Germe Nedir?Ameliyatsız Yüz Germe, Yüzünde sarkmaları belirginleşmiş, ameliyat için yaşı henüz erken olan, cerrahi bir işlem istemeyen ya da cerrahi girişime engel durumu olan hastalara uygulanan ve yüzde toparlanma sağlayan bir işlemdir.

 Ameliyatsız Yüz Germe İşlemi Hangi Teknoloji İle Yapılır?

Bu işlem kısaca Hİ-FU olarak bilinen Yüksek Fokuslu Ultrason (High İntensive Focused Ultrasound) teknolojiye sahip cihazlar yardımıyla yapılmaktadır. Hi-Fu teknolojisi cilt yüzeyinde hiç bir etki oluşturmadan, 1.5-3 ve 4.5 mm derinlikteki dokulara etki etmektedir. Etki aracı fokuslanmış ses dalgalarıdır. Özellikle yüzün yapısal özelliğini belirleyen, sarkmadan esas sorumlu olan ve yüz germe ameliyatlarında esas müdahale edilen SMAS katmanına, Hi-Fu sistemi ile ulaşmak mümkündür. Hi-Fu sistemi ilgili katmanlarda iki tip etki gösterir. İlki bu katmanlarda kontrollü oluşturulan yaralar yardımıyla, katmanda yara iyileşme prosedürü başlatılır ve kollojen sentezinde yoğun bir artış tetiklenir. ikinci etki ise özellikle SMAS katmanında daralma yaratması ve gerilme oluşturmasıdır.

 Ameliyatsız Yüz Germe Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız yüz germe muayenehane şartlarında ve herhangi bir anestezik uygulama gerektirmeden ve tek seans olarak yapılır. Etki cilt altı derin dokulara olduğundan, hasta herhangi bir ağrı ya da acı hissetmez. Uygulama süresi, uygulama yapılacak alanın genişliğine göre 30-45 dk arasında değişir. Uygulama sonrası herhangi bir kızarıklık ya da ödem gelişmez.

 Ameliyatsız Yüz Germenin İyileşme Süreci Nasıldır?

İşlem sonrası hasta hemen normal hayatına dönebilir. İşlemin faydalarını saatler içerisinde farketmesi mümkündür. Bununla birlikte Ameliyatsız yüz germe işleminin tam olarak etki göstermesi haftalar sürer (ortalama 8-10 hafta). İşlem sonucu elde edilen gençleşme ve lifting etkisi en az 18 ay boyunca kalıcılığını sürdürür.

You can vote

Online Randevu Formu
Randevu için lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz
Mesaj Gönder
Sizi arayıp detaylı bilgi vermemizi istermisiniz ?
İsminiz Soyadınız
Telefon Numaranız
Bilgi almak istediğiniz tedavi
GÖNDER
CONTACT
US
YOUR
NAME
YOUR
EMAIL
YOUR
PHONE
YOUR
MESSAGE
SEND MESSAGE